Intersnack România

Ne lipsește un ingredient special. Ai putea fi tu?

Avem nevoie de: Inginer tehnic - stagiar

De ce? Organizează, coordonează și asigură activitațile de achiziții piese, supraveghează și verifică calitatea lucrărilor realizate de echipa de întreținere, monitorizează consumurile energetice.

Responsabilitati principale:

  1. Asigură în permanență un stoc de piese de schimb și materiale pentru toate utilajele liniilor de producție și a utilităților care deservesc fabrica și depozitele aferente
  2. Întreține biblioteca tehnică de planuri și scheme tehnice ale echipamentelor de producție
  3. Se asigură că lucrările de întreținere au fost realizate în timp util
  4. Supraveghează activitățile desfășurate de firmele terțe
  5. Se asigură de reducerea consumurilor specifice activității pe care o desfășoară
  6. Monitorizează opririle neproductive
  7. Urmărește realizarea planului de reparații, inclusiv întreținere preventivă, controlează calitatea lucrărilor executate
  8. Asigură întreținerea corespunzătoare a liniilor de producție
  9. Supraveghează și monitorizează modul de funcționare a echipamentelor ce generează utilități: centrale termice, compresoare de aer comprimat, baterii de compensare, iluminat intern și perimetral, stații de pompare ape uzate etc.
  10. Suport activ în procesul de derulare a pilonului Progressive Maintenance - IWS

Ce te califică pentru acest rol:

  • Studii superioare tehnice
  • Experiența în domeniu reprezintă un avantaj
  • Experiența în rolul de PL, ML și EO reprezintă avantaj
  • Cunoștințe operare calculator (MS Word, MS Excel, Internet, email)
  • Orientare către rezultate
  • Lucrul în echipă
  • Abilități de planificare și organizare

Ce oferim:

Un rol cu unul dintre cei mai mari producători de snack-uri sărate din Europa și un loc într-o echipă care apreciază individualitatea, opiniile și ideile tale, și care va sărbători dezvoltarea ta profesională. Oferim salariu și pachet de beneficii competitive.

Brașov

Tehnic

Inginer tehnic - stagiar